Sport, Sztárszemle

A belgák 0-2-ről, a 94. percben jutottak tovább

Off

A japánok már 2-0-ra is vezettek, de a belgák előbb szépítettek, majd fordítottak, és bejutottak a negyeddöntőbe.

Belgium v Japan: Round of 16 - 2018 FIFA World Cup Russia

Világbajnokság, nyolcaddöntő

Belgium-Japán 3-2 (Vertonghen 69., Fellaini 74., Chadli 94., ill. Haraguchi 48., Inui 52.)

I. félidő

Az első tíz percben meglepetésre az ázsiaiak voltak aktívabbak, akik Kagawa révén veszélyeztettek is: 18 méterről azonban a bal kapufa mellé lőtt a legismertebb japán. Ezután a belgák átvették a kezdeményezést: Lukakuhoz többször is eljutott a labda, de vagy blokkolni tudtak a védők, vagy a kapus lopta le az erős fizikumú csatár lábáról a labdát. Lövéssel Hazard próbálkozott, 15 méteres bombáját kiütötte Kavashima.

A félidő második felében a belgák részéről Kompany nem talált kaput kapásból, kiszorított szögből, a japánoktól Inui bólintott hat méterről, Courtois azonban lehúzta a labdát. A 45. percben aztán centikre voltak a japánok a góltól: Nagatomo beadásába Osako ért bele, a labdát Courtois szedte volna fel, de kicsúszott a kezéből a labda, amely a gólvonal felé tartott, de a belga kapus még visszaért. Osako egyébként lesen állt, de a bíró nem jelzett.