Észbontó

A telefonálás alapvető szabályai

Off

Korunk egyik legnagyszerűbb – mások szerint legszörnyűbb – találmánya a telefon, s annak modernizált változata a mobiltelefon. Manapság már természetes, hogy a diákok is mobiljukkal a zsebükben járnak iskolába. Ám ahogy a személyes kapcsolattartásnak, úgy a telefonálásnak is van illemtana, melyet jó, ha ismersz.

iphone-106351_640

– Csak akkor telefonálj, ha valamilyen fontos közlendőd van. Manapság nem illetlenség valakit telefonon keresztül felköszönteni, meghívni, de a rendkívüli jelentőségű „ügyeidet” ne telefonon intézd.

– Ha te fogadod a hívást, és ismered a telefonálót, köszöntsd őt nevén szólítva. Ha a hívó számodra ismeretlen, mutatkozz be: Halló, …. vagyok. Így ha téves számot tárcsázott valaki, egyből meggyőződhet róla, mielőtt elkezdené mondandóját. Persze nem illetlenség, ha hívás fogadásakor nem hangzik el a neved, de a köszönést sose mulaszd el.

– Ha te kezdeményezed a hívást, és tudod, hogy a hívott fél telefonján megjelenik a neved, mellőzheted a bemutatkozást, köszönéssel kezdd a beszélgetést. Azonban ellenkező esetben mindig mutatkozz be teljes neveden.

– Tisztán, érthetően beszélj, de ne kiabálj, mert az a környezetednek zavaró lehet, és amúgy sem tartozik másra a közlendőd. Gondolataidat tömören fogalmazd meg.

– A vonal megszakadása esetén a hívó félnek a kötelessége az újrahívás.

– Ne hivalkodj a mobiltelefonoddal, ne hordd a készülékedet kihívóan! Az iskolában a tanórák idejére mindenképp kapcsold ki mobilodat, vagy némítsd le, és tedd a táskádba.

Kapcsolódó Cikkek

  • A gyenge ember kifogásokat keres, az erős cselekszik. Az akarat a legfontosabb. “Akaratod befolyásolja sorsodat” Lakatos Levente

Legolvasottabb Cikkek

LÁJK Naptár

március 2024
H K S C P S V
« máj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031