Észbontó, Sport, Sztárszemle

Fejesgól nullázta le a belgákat

Off

Nagy csatában, Umtiti második félidei fejesgóljával győzött 1-0-ra Franciaország Belgium ellen

France v Belgium - Semi Final FIFA World Cup 2018

így Lukakuék nagy menetelése az elődöntőig tartott, Griezmannék viszont 12 év után a fináléba vitték nemzeti csapatukat.

I. félidő:

Erősen kétarcú volt az első játékrész. Az első 20-25 percben a belgák voltak veszélyesebbek, Eden Hazard kétszer is vezetést szerezhetett volna, a 22. percben pedig Alderweireld egy szöglet után lecsorgó labdát lőtt fordulásból kapura, Lloris viszont bravúrral kiszedte azt a kapu jobb oldalából!

A játékrész derekán aztán rákapcsoltak az addig inkább kontrázgató franciák. A 32. percben Giroud Pavard beadása után, kifacsart pozícióból csúsztatott nem sokkal a bal kapufa mellé. A 41. percben aztán Mbappé indítása után Pavard lőtt jobbról, Courtois azonban lábbal, nagy bravúrral hárítani tudott.

0-0-ás döntetlennel ért véget az első félidő.