Life

Majd felrobbansz a dühtől, ha éhes vagy? Nem a te hibád, ez az oka

Off

Az éhség képes kihozni belőlünk az állatot. De miért? A cikkből kiderül.

ehes_980x480

Miért vagyunk dühösek akkor, ha éhesek vagyunk?

Saját tapasztalataimmal tudom igazolni, hogy az éhség kifejezetten rossz hangulattal jár együtt. Amikor korog a gyomrom, dühös vagyok, ingerlékeny, képes vagyok még a legártatlanabb emberre is rátámadni – szóval, ahogy a népszerű mondás tartja, még az a bizonyos dolog is ízetlen. Nem véletlen, hogy az angolban már külön szó is van erre a jelenségre: a dühös (angry) és az éhes (hungry) kifejezések összevonásából született meg a hangry, ami kb. úgy fordíthatnánk, hogy éhhös (haha).

Amikor éhesek vagyunk, a szervezetünkben lévő tápanyag mennyisége rohamosan csökken, emiatt pedig leesik a vércukorszintünk. A szervezetünk ugyanis mindent, amit elfogyasztunk, aminosavakká, zsírrá, cukorrá alakítja, például glükózzá. Ha azonban nincs feldolgozható tápanyag, nincs glukóz sem, ami pedig elengedhetetlen az agynak. Csak a glükóz segítségével tudja fenntartani a normális működését, írja a Metro.

Ha az agy nem kapja meg azt a mennyiségű glükózt, ami jár neki, akkor még a legegyszerűbb feladatok is kifoghatnak rajtad. Mellékhatásként pedig ideges, frusztrált, dühös és harapós is leszel. Egyes kutatók szerint egyébként a rossz hangulatot az is fokozhatja, hogy az agy adrenalin felszabadításával próbálja ellensúlyozni az alacsony glükózszintet. Ez pedig befolyásolhatja a kedvedet.

Forrás és teljes cikk: www.femcafe.hu

Kapcsolódó Cikkek

  • A gyenge ember kifogásokat keres, az erős cselekszik. Az akarat a legfontosabb. “Akaratod befolyásolja sorsodat” Lakatos Levente

Legolvasottabb Cikkek

LÁJK Naptár

március 2024
H K S C P S V
« máj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031