Ronaldo megelőzte Puskást

Off

Foci vb

2018_06_18_cr_r

Cristiano Ronaldo korai fejesgólja győzelmet ért Marokkó ellen, valamint a válogatottban rúgott 85. góljával megelőzte minden idők legnagyobb magyar labdarúgóját, Puskás Ferencet.

I. félidő

A vezetést viszonylag korán, már a negyedik percben megszerezték a portugálok: Joao Moutinho jobboldali szögletéből Cristiano Ronaldo védőjét megelőzve, öt méterről a léc alá fejelt (1-0). Ronaldónak ez volt a válogatottban szerzett 85. gólja, amivel megelőzte a nemzeti csapatban 84 találatig jutó Puskás Ferencet. A túloldalon Rui Patríciónak is volt dolga, előbb Bousafa csúsztatott a hosszú sarok mellé, majd Benatia fejesét védte a portugál kapus. A 19. percben könnyen egyenlíthettek volna az marokkóiak, Nabil Dirar lépett meg és vitte le az oldalvonalhoz a labdát és laposan középre gurított, azonban Boussoufa lesen tartózkodott. A 30. percben a marokkóiak tizenegyest reklamáltak José Fonte szabálytalansága után, aki Amrabatot lökte fel a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. Az első félidő lefújása előtt két góllal is mehettek volna a portugálok, de Goncalo Guedes lövését reflexmozdulattal védte Munir Mohamedi.

Mi történt a 2. félidőben? A folytatáshoz katt ide!

Forrás: csakfoci.hu