Újabb meglepő bukás: Neymarék belealudtak a vezetésbe

Off

Gyönyörű góllal szerzett vezetést Brazília a Svájc elleni vb-nyitómeccsén, de…

2018_06_18_brazil

…hiába irányította a meccset, az európai gárda egy fejessel végül pontot mentett. A hajrában záporoztak, de ki is maradtak a brazil helyzetek.

I. félidő:

Már a 3. percben vezetést szerezhetett volna Brazília, Paulinho ziccerben, 3 méterről lőtt a kapu mellé. Igaz, Sommer beleért a labdába, ezt viszont a bíró nem vette észre. A 20. percig nyomott az ötszörös világbajnok az első gólért és végül sikerrel járt: Coutinho egy kifejelt beadás után, 20 méterről lőtt óriási gólt a bal felső sarokba (1-0).

Az első félidőben simán őrizte előnyét a brazil csapat, Svájc semmilyen veszélyt nem jelent a kapura. A legemlékezetesebb kísérlete az volt vb-selejtezős ellenfelünknek, hogy Zuber teljes erővel arcon lőtte Thiago Silvát… A játékrész zárásaként a “sértett” fejelt egy szöglet után, nem sokkal a léc fölé.